KDO STOJÍ ZA PERFECT—AIR

Jsme tým vědců, techniků
& profesionálů v oboru

 • 100+

  stanic Perfect-Air PA-10 se prodalo v České a Slovenské republice.

 • 46

  specialistů a odborníků je v týmu Perfect–Air v Praze a Ostravě.

 • 14,6 miliónu

  bylo investováno do vývoje produktů a řešení Perfect–Air za poslední rok.

Napsali o nás

Jaký je náš příběh?

Myšlenka Perfect-Air nevznikla přes noc. Předcházely jí roky výzkumu, vývoje a touha přispět ke zvýšení kvality života lidí.

Za vším stojí vysokoškolský pedagog a výzkumník Martin Malčík, který se přes 15 let věnuje oblastem zaměřeným na rozvoj člověka a dlouhodobou udržitelnost v kombinaci s využitím informačních technologií a umělé inteligence.

Dlouhodobě se zajímá o souvislosti a vliv stresového zatížení organismu na zdravotní stav člověka a kvality jeho života. Martin inicioval a rozvíjí řadu výzkumných projektů, ve kterých vznikají inovativní produkty a ty se daří uvádět na trh.

Myšlenku Perfect-Air začal rozvíjet na základě potřeby mít validní informace o kvalitě okolního prostředí. Postupně se na tématu věnoval z různých úhlů – technického, datového, softwarového, logistického, ale i finančního a obchodního.

Na projektu Perfect-Air Martin úzce spolupracuje se svým bývalým studentem a tvůrcem technických řešení Jiřím Janeczkem. K technické realizaci mimo jiné významně přispěli i kolegové z polské společnosti Siltegro.

Ve spolupráci s dalšími odborníky tak vznikla současná podoba měřící stanice včetně doplňkových služeb, které neustále vyvíjíme a zlepšujeme.

Náš tým

Doc. RNDr. Martin Malčík Ph.D.

Founder

Tomáš Kabeláč Perfect-Air

Mgr. Tomáš Kabeláč

Chief of product

Jakub Šafránek

Project manager

Michal Krauskopf

Frontend developer

Jana Peřichová

QA

Naši investoři

Naše vize

Vzduch, který dýcháme má vliv na řadu respiračních onemocnění, naši psychiku a schopnost se rozhodovat a myslet.

Věříme, že platforma Perfect–Air pomůže dospělým a dětem vystaveným působení nebezpečných látek navázaných na prach, který vdechují.

 • Záleží nám na lidech

  Pro zdravější a udržitelnější život poskytujeme přesné informace o kvalitě a stavu ovzduší v místě vašeho pobytu. Pro vaše zdraví a zdraví vašich blízkých.

 • Chráníme přírodu

  V Perfect-Air nám záleží na stavu planety. Pracujeme na snižování uhlíkové stopy a rozhodli jsme se, že do 10 let vysadíme 100 000 stromů v českých lesích.

 • Zdraví nepodceňujeme

  V České republice předčasně umírá každý rok 11 000 lidí v důsledku vysoké míry znečištění ovzduší. Shromažďujeme informace a publikujeme odborné články.

Newsletter

Od myšlenek k činům, sledujte náš Airletter