Zpět

Mít či nemít informace o kvalitě ovzduší?

Perfect-Air

Miroslava MiklošíkováKdyž nás bolí v krku, obvykle sami sebe nepřesvědčujeme, že jsme v pořádku, ale raději navštívíme lékaře. Jestliže dodržujeme doporučená opatření, tělo se po nějakém čase umoudří a nám je lépe. Proč bychom v případě, kdy náš problém vzniká v důsledku špatné kvality ovzduší, měli postupovat jinak?

Proč bychom měli zavírat oči?

Důležité jsou informace! Zjistěte, kdo a co způsobuje v okolí Vašeho bydliště i širšího okolí největší znečištění. Studujte v knihovně, hledejte informace na internetu, promluvte si s erudovanými lidmi, kteří o životním prostředí něco vědí. Čím více budete informovaní, tím lépe můžete o sebe pečovat.

Každý z nás se může snažit pečovat o ovzduší a vodu, ale jejich hlavními znečišťovateli jsou obvykle velké korporace. Pokud chceme chránit ovzduší a vodu v místě svého bydliště, musíme zjistit, co nás ohrožuje ze všeho nejvíce. A měli bychom mít také k dispozici nějaké naměřené údaje.

Ti z nás, kdo mají tu možnost, mohou o životním prostředí publikovat příspěvek na konferencích nebo do některého z deníků. Pokud svým názorem zaujmeme, možná se o kvalitu ovzduší začne zajímat více lidí. Můžeme také nastínit, jak bychom šetřili životní prostředí v každodenních činnostech a jak bychom pomohli znečišťování ovzduší zmírnit.

Můžeme se také spojit s nějakou organizací, která se již touto problematikou zabývá. Můžeme s ní spojit své síly a společně bojovat za lepší, čistší a zdravější ovzduší.

A začněme u sebe!

Newsletter

Od myšlenek k činům, sledujte náš Airletter